Září 2016

Co jsem dělal o víkendu 24.9.2016 - 25.9.2016

26. září 2016 v 20:01 | Tom
Sobota: Probudil jsem se v půl třetí brzy ráno. Vstal jsem a šel jsem se kouknout, jestli v kuchyni není něco k snědku. A bylo něco na zakousnutí. Dal jsem si. A pak poté jsem se vrátil do ložnice* s tabletem. Lehl jsem si a hrál jsem si s tabletem.
V pět hodin ráno se dozvídám ze zpráv z tabletu, že od 2:00 se hrál hokej (Světový pohár) Česko:USA 4:3 a skončili Češi na třetím místě (to jsem se dozvěděl vše v pět hodin ráno, ten den).
Dosti mi to mrzelo, že jsem to neviděl v telce (u mamky), ale jinak jsem nad tím nelámal moc hlavu, protože jsem vzápětí usnul.
Znovu jsem se probral v jedenáct hodin a čekal jsem na ségru až přijde se svým přítelem, ale nic se nestalo. A měl jsem hlad i ten den jsem měl něco v plánu (navštívit nejdříve na Václaváku jednu skvělou cukrárnu kvůli jedný holce cukrářce, poté do Hračkotéky kvůli holce prodavačce S. a pak poté do květinářství kvůli holce květinářce) a muselo se to časově hodit, ale nevyšlo to podle mých představ.
Po chvilce mi volala mamka a říkala mi, že s obědem mám zavolat ségře a že je to všechno připravené k vaření. A ničeho se nemám prej bát. Rozloučili jsme a já hned na to jsem volal ségře, kde je a co dělá. Odpověděla mi, že je na cestě, ale chvilku to potrvá. Taky říkala, že se s ním rozešla a že musím chvilku na ní počkat než příjde.
Docela ohromně převelikej podraz od ní.
Musel jsem zpátky si lehnout, ale tentokráte do obýváku na gauč a s tabletem jsem si hrál.
Po chvilce ségra přišla a hnedka jsme si to vyříkali a rovnou po vyříkání jsme vařili oběd. Po uvaření jídla jsme hnedka jedli. A při obědě se dozvídávám od ségry, že mám býti zítra (čili následující den v neděli) ve dvanáct hodin (v poledne) u babičky a že babička uvaří oběd. A ve 12:30 se staví Viking a poté s ním jedem na Karlštejnské vinobraní.
Tak jsem to bral a souhlasil jsem s tím návrhem. A uskutečnilo se to.
Po obědě (po čtrnácté hodině) jsme šli do obýváku si lehnout na gauč a odpočinout si. Já po hodině odpočinutí jsem vstal, "vykopl" ségru k babičce a já vypadl z bytu po třetí hodině odpolední.
Jel jsem směr na Národní třídu (Praha) do květinářství za květinářkou. V pohodě, stihl jsem ji tam.
A v květinářství jsem ji balil. Ona mě ne, prej, že má čerstvě nového přítele (a já to nejsem). A po chvilce kecání jsem se rozhodl a koupil květinu s přáníčkem. Rozloučil jsem se a s květinou i s tím přáníčkem, jsem pádil do Hračkotéky (Školská ulice), za prodavačkou S. Dal jsem ji květinu i s tím přáníčkem a měla z toho ohromnou radost, že mi slíbila během příštího týdne upeče pro mě Cuketový koláč. Už se na něj, tak těším.
Po tom jsem na dvě hoďky vypomáhal s obchodem (čili až do konce její směny). Skončila její směna. Vše udělala, co bylo zapotřebí. A poté zamkla a já jí doprovodil na tramvaj. A rozloučili jsme se. A poté jsem mastil zpátky do toho květinářství abych řekl jí ten výsledek.
Dorazil jsem tam a ona stále prodávala. Takže jsem tam znovu jí balil a i vysvětlil jsem ji, že holkám milérád dělám radosti, ale prozatím si toho nevážili, ale až teď si toho začínaj vážit.
V tu ránu mi jela tramvaj k mamce domů, takže jsem se s ní rozloučil a nastoupil do tramvaje. Jel jsem tramvají k mamce domů. Vystoupil jsem a kousek jsem šel pěšky.
A poté jsem byl u mamky doma. A tam jsem si zalehl do obýváku na gauč s tabletem. Hrál jsem jen a jen chviličku, poté jsem zapl telku a díval jsem se chviličku na film. Pak poté jsem ji vypl a šel jsem spát. A spal jsem.

Neděle: Vstal jsem a probudil jsem se. Narychlo jsem se umyl a oblékl. Vyrazil jsem k babičce a dorazil jsem včas.
Naobědvali jsme se a poté jsme čekali na Vikinga až přijede autem.
Včas přijel.
Nastoupili jsme do auta (já a ségra) a babičku jsme nechali u ní doma. Vyrazili jsme.
Cesta byla příjemná a rychle to uteklo.
Přijeli jsme tam a zaparkovali jsme. Vyrazili jsme kus pěšky na místo, kde je nejlepší burčák a kde je nejlíp vidět na královský průvod. Dorazili jsme na místo a dali jsme si burčák. A s burčákem jsme čekali na královský průvod. Ten dorazil a byl kdejakej. Byl nejsuprovější. Po průvodu jsme šli za průvodem. A náhle jsme šli s nima na nádvoří. A před nádvořím byla brána. Přes bránu pouštěli krále a jeho průvod (i s královnou). Ostatní je nepouštěli. Až po nějaké chvilce (po průvodu) začli ostatní pouštět dál i nás. Byli jsme na tom nádvoří a bylo tam přecpáno lidma, kteří taktéž se zůčastnili Karlštejnského vinobraní, jako my. Když bylo přecpáno, tak jsme se rozhodli, že půjdem k autu a pojedem domů. Po cestě k autu jsme se najedli i napili i koupili burčáky pro mamku a pro babičku.
Poté jsme vyrazili domů a jeli autem. Po cestě jsme zastavili a zaparkovali auto kvůli lomu. Abychom se podívali na lom a viděli jsme lom. Ten byl pořádnej. A poté jsme jeli dál.
Nejdříve mě Viking vysypal u mamky doma a byl jsem u mamky doma. Viking se ségrou jeli dál a u Obory Hvězda (Praha), v nějaké hospůdce si dali randíčko. A já jsem byl tou dobou (když měli to randíčko) u mamky doma.
Po příchodu jsem si lehl na gauč, do obýváku, s tabletem. Hrál jsem jen a jenom chviličku. Poté jsem zapl telku a díval jsem se na film.
Přijela do toho mamka a vypl jsem telku. Vypomáhal jsem mamce a povídal jsem se s ní.
Po popovídání a vypomáhání jsme zapli telku a dívali jsme na filmy. Poté jsme vypli telku a šli jsme spát (mamka do ložnice a já na rozkládací gauči v kuchyni). Usnuli jsme.

*mamka byla přes víkend na chaloupce v Krkonoších. Odjela v pátek večer a přijela v neděli večer.

Co jsem dělal v neděli 18.9.2016

20. září 2016 v 12:45 | Tom
Začalo to tím, že jsem vstal po osmé hodině a šel jsem se najíst. Najedl jsem se housky s tatarkou a s řízkem. To co mi předešlý den zbylo od babičky, co mi udělala ke svačině na sobotu 17.9.2016.
Po snídani jsem šel lehnout a lehl si a trošku jsem i prospal do jedenácti hodin. A pak jsem vstal a šel jsem si nagrilovat kuřecí masíčko, které bylo připravené v ledničce od mamky z pátka 16.9.2016.
Nagriloval jsem to a pak k tomu jsem měl tatarku...
Poté jsem se narychlo umyl, zalil kytky a jel jsem od mamky k babičce.
Měl jsem být u babičky ve 12:30 a byl jsem u babičky ve 12:40. Zdržel jsem se po cestě k ní a nevadilo to.
Byla u babičky taky má ségra, ale ta odpočívala a babička mi udělala obídek.
Naobědval jsem se a šel jsem si pak lehnout do obýváku, kde odpočívala má ségra, lehl jsem k ní a odpočívali spolu.
Babička odpočívala v ložnici u telky.

Čili klasická neděle po obědě léháro.

Po odpočinku jsme (já a ségra) vstali, rozloučili jsme se s babičkou a šli jsme celou cestou, od babičky, k mamce domů.
U mamky jsme si lehli na pohovku do obýváku. Jenom si odpočinout. A já jsem začal na tabletu povídat si s holkou a do toho jsem pustil nahlas muziku na youtube. Ségře se to náhle zalíbilo, vstala, začla na tu muziku tančit a říkat mi ať dám tu a tu písničku i vyzývala mě k tanci. A já jsem se stal dj, který píše s holkou na chatu, pouští písničky na youtube, který mi ségra říkala abych je tam pouštěl i k tomu jsem uposlechl ségru a tančil s ní.
Trvalo to cca hoďku. Pak poté ségra musela zpátky jít k babičce a nechala mě doma samotného.
A já sám doma na cca hoďku nahlas pouštěl písničky z youtube, k tomu jsem pokračoval v tanci a psal jsem s holkou přes chat. Po cca hoďce jsem pustil telku a díval jsem se jenom na film. K filmu jsem si udělal večeři (polívku v hrnečku). A ke konci toho filmu přijela mamka z kol.* A já jsem jí uvítal. Mamka pak poté se vybalovala a já dál jsem se díval na film v telce a občas jsem s mamkou popovídal. Mamka po vybalení začla vařit, v kuchyni, na další dva dny. Abychom (já a mamka) mohli, v práci, co jíst. A já stále jsem se díval na film a k tomu jsem semtam zapopovídal s mamkou. Po vaření, mamka se dívala se mnou na druhej film v telce. Po filmu jsme šli spát a spali jsme.

*mamka byla, přes víkend, na kole (16.9.2016 - 18.9.2016) u Plzně

Co jsem dělal v neděli 4.9.2016

6. září 2016 v 15:50 | Tom
Ten den začal tím, že jsem vstal mezi osmou a devátou hodinou raní. Po vstávání jsem se nasnídal a po snídani jsem si zase lehl a odpočinul si. Odpočinul jsem si do dvanácti hodin, protože pak jsem šel s mamkou běhat do Obory Hvězda na Bílé hoře, co je v Praze. Po běhání jsme si zajeli k cukrákrně a koupili jsme si dortíček. Poté jsme jeli domů. Mamka uvařila oběd a naobědvali jsme se oběda. K tomu byl perfektní dortíček s kávičkou. Po obědě jsme si šli lehnout a odpočinout si, protože další den jsme museli brzy vstávat a jít do práce.
Po odpočinku jsme čekali až přijde maminčin přítel abychom mohli vyrazit do cirkusu "Lumbo" v Letní Letné ve třech (já, mamka a maminčin přítel). Konečně přišel, takže jsme vyrazili pěšky a dorazili do cirkusu včas a s předstihem.
Cirkus byl perfektně úžasnej. Jeden z nejlepších, co jsem kdy viděl, ale byla to derniéra. Čili naposledy byl cirkus "Lumbo" v Letní Letné, v Praze.
Po cirkusu jsme šli domů a poté šli spát.